טיפים ירוקים – לשמירה על הסביבה

חסכון בנייר
-שימו את פסולת הנייר שלכם במיכלי המחזור הפזורים ברחבי בית הספר, שימו לב שניתן למחזר סוגי נייר שונים ובכללם גם אריזות מוצרי מזון ( כמובן נקיים משאריות), נייר עיתון ועוד.

צמצום נפח הפסולת
– שמרו את הבקבוקים, הפחיות, הסוללות והניירות המשומשים בתיק וזרקו אותם שם.
-ארזו את ארוחת הצהריים בשקית בד או בקופסא,  השתדלו לצמצם את מספר האריזות והשקיות בהם הוא נעטף והעדיפו שימוש בסכום רב פעמי.
-בעת קניית מחברות ,כלי כתיבה , וותרו על השקית ושימו את הקניות בתיק, בשקית בד ואם אין ברירה רכזו את כל הקניות בשקית אחת.
-העדיפו שימוש בכלים רב פעמיים לשתיה חמה או קרה: ספלים אישיים, מיכלי מים מנירוסטה או פלסטיק עמיד.

נסיעות
-למרחקים קצרים- הגיעו ברגל/ באופניים/ רולר בליידס וכו. בצורה זו לא רק תשמרו על הסביבה אלא גם על בריאותכם.
-למרחקים ארוכים, העדיפו הגעה בתחבורה ציבורית – אוטובוסים או רכבת – על פני שימוש ברכב הפרטי. אופציה נוספת היא מציאת שותפים לנסיעה

חסכון באנרגיה ובמשאבים
-סגרו את המזגן והאורות בסוף השיעור. גם חצי שעה של חיסכון באנרגיה היא משמעותית.
-כבו את המזגן, המחשב, המסך ואת האורות בכיתה בסוף יום לימודים
-פתחו חלון! לא תמיד צריך להפעיל מזגן, במיוחד בעונות מעבר בהם שורר מזג אויר נעים למדי.
-צמצמו את צריכת המים על ידי שימוש בידית הקטנה באסלות המצוידות במיכל הדחה דו כמותי.
-וודאו סגירה מוחלטת של ברזים בגמר השימוש.
-הודיעו למנהלי הבתים או לאגף תחזוקה על ברזים/ אסלות דולפים.

ממחזרים גם אריזות קורנפלקס נייר מרכיב רבע מכמות הפסולת, ורובו מגיע מאריזות – כל הניירת, העיתונים, הזבל שמקבלים בדואר, ואפילו אריזות של קורנפלקס והגלילים של נייר הטואלט הולכים לפח למחזור נייר. .

שומרים על ארץ נקיה  כשאתם יוצאים לטבע, לפארקים או לחוף הים, הקפידו לארוז אתכם שקיות אשפה ונקו אחריכם. אם אתם לא תנקו אחריכם יהיה מלוכלך. בסוף, לא יהיה נעים לאף אחד לשבת בחוץ.

חסכון במים אנחנו חיים במדבר וצריכים לחסוך במים. צריך לזכור כי להטפלת מים יש מחיר סביבתי – מפעל הטפלה הוא מפעל מזהם. משתמשים בחסכמים, סוגרים את הברז כשמצחצחים שיניים או מתגלחים ובכלל – שמים לב לברז. ישראלי ממוצע משתמש ב- 165 ליטר מים ביום, וחסכמים יכול לחסוך חצי מהכמות.

בקבוק רב פעמי  מים מבקבוקים מייצרים המון זיהום בייצור שלהם, בשינוע שלהם ובאשפה שהם מייצרים. מיליוני בקבוקים חד פעמיים נזרקים בישראל בשנה. העדיפו מים מסוננים או מי ברז איפה שניתן.

שקיות פסטיק  ישראלי משתמש בממוצע ב- 2 שקיות ביום, או ב- 58,400 שקיות במהלך חייו. כמות זו שווה לשטח של 14 מגרשי כדורסל אם כל השקיות יסודרו בטור, הן יספיקו להגיע לירח וחזרה 9 פעמים (הלוך ושוב).

 

כניסה למערכת