תלמידי כיתות ב', מציגים בפעם הראשונה בפני קהל את התוצרים של תהליך למידה מבוססת פרוייקטים (PBL) בנושא השנתי של משרד החינוך:  70 שנה למדינת ישראל – עליות במשפחה.

אחד הנושאים המרכזיים במולדת ובשפה בכיתה ב' הוא נושא המשפחה. המשמעות של המשפחה היא להיות חלק מדבר נפלא, זה אומר שאתה תאהב ותהייה נאהב למשך שארית חייך.

קצת על התהליך…

שלב ראשון – שלב החשיפה – נערך לכל הכיתה במגוון תחומי דעת: שפה,  מולדת, מתמטיקה, מדעים תורה, מקורות יהודיים, מוזיקה  ואומנות. השכבה נחשפה למושגי היסוד הקשורים בנושא המשפחה והעלייה :סוגי משפחות, גרעינית, מורחבת, אילן יוחסין, המושג עלייה ,קיבוץ גלויות, חלוצים, א.ד גורדון, שירים, סיפורים ועוד. כל תלמיד יצר את ספר "המשפחה" שלו הכולל גם את סיפור עלייתה לארץ.

שלב שני – עבודה בנבחרות התמחות: כל ילד בחר את תחום ההתמחות שלו, לכל קבוצה מורה מומחה, מכוון ומייעץ.  יחד הם חקרו והתנסו במיומנויות חדשות: עריכת סרטים, אוצרות במוזיאון, בימוי תאטרון, שחזור תמונות, יצירה מוסיקאלית חדשה, הכנת חידון קהוט עמידה ודיבור מול קהל ועוד… השחקנים בנבחרת התנסו בחוויה מעצימה בה לכל שחקן מהנבחרת תפקיד משמעותי והוא תורם להשגת היעד של הקבוצה.

שלב שלישי – הצגת תוצר בפני קהל: הצגת הידע הנרכש  להורים ולתלמידים. כל נבחרת תרמה את חלקה לקבלת התוצר המוגמר – קיבוץ גלויות לתפארה!

תודה גדולה ללבנה, הסגנית, שהיא גם מובילת PBL  בביה"ס. למחנכות: זהבה ושושי  למנחי הנבחרות : אורנה, אלה, סיגל, הרב שמואל ורעות.

השנה זכינו לתערוכה יוצאת דופן ייחודית ומקסימה עם חפצים אותם אצרו בהרבה רגישות ואהבה התלמידים בהובלת אורנה. תודה לכל המשפחות שתרמו מוצגים לתערוכה.

גאה בכם על הרצינות, הסקרנות, ההתלהבות, על היכולת להתמודד עם אתגרים ולפתור בעיות בזמן אמת, על שיתוף הפעולה והתוצר המוגמר.  לתמונות…   

גלי אביר גיל

                                                                                                                                   מנהלת בית הספר

כניסה למערכת