ג' שבט תשפ"ב 04.02.22 

 משפחת גורדון היקרה, 

יהודי אחד עבד במעבדה בבניין משרדים גדול בארצות הברית. יום אחד, בשעת ערב מאוחרת הוא נתקע בתוך אחד המקררים הגדולים שבמעבדה ולא הצליח להיחלץ. לאחר שצעק וצעק, הבין שכולם כבר הלכו והיה משוכנע שלמחרת בבוקר ימצאו רק את גופתו הקפואה. לאחר שעשה וידוי ואמר "שמע ישראל", הגיע פתאום השומר של הבניין ופתח את דלת המקרר . אחרי שאותו יהודי נרגע, הוא שאל את השומר: "איך ידעת שאני כאן "? אמר לו השומר "לא ידעתי שאתה פה. חיפשתי אותך" "חיפשת אותי?!" ענה היהודי בתדהמה. השיב השומר: "אתה היחיד מבין אלפי עובדי הבניין שאומר לי שלום בכל בוקר, והיחיד שבסופו של יום מברך אותי בברכת ערב טוב כאשר אתה יוצא. אף אחד חוץ ממך לא "רואה" אותי. אני מחכה מידי יום לשעה חמש כדי לשמוע ממך ברכת שלום, והיום כשהגיעה השעה ולא ראיתי אותך יוצא, החלטתי לבוא ולבדוק מה קרה לך. עליתי למעבדה, שמעתי אותך צועק ופתחתי את הדלת." (סיפור ממקור לא ידוע).

מסיימים מחצית א' תשפ"ב ועדיין…מתמודדים עם "קורונה". ההתמודדות הארוכה עם מציאות משתנה חדשות לבקרים וההנחיות המתחלפות, תורמות לתחושות לא פשוטות, מציבות בפנינו אתגרים, דורשות מאתנו קבלת החלטות ומעוררות הרבה סימני שאלה. בתוך כל המצב הזה אנו כאן ב"גורדון" מנסים לתת תחושה של יציבות, של מוכר וידוע, מקום שנותן לילדים הרגשת בטחון ומוגנות. אנו ב"גורדון", שמים דגש על הצד החברתי, הרגשי והלימודי של הילדים. חשוב לנו לעודד את הילדים לפתח אט אט יכולות של לומד עצמאי, אחריות אישית ומחוייבות. בכדי לתת מענה לצרכים השונים והמשתנים יצרנו תוכנית הוליסטית ומקיפה של עזרות ותמיכות בבית הספר, במגוון תחומים. בהמשך לסיפור חשוב לזכור כי גם במצבים מאתגרים, ויש כאלה, לא לשכוח את המחוות הקטנות: ברכת "בוקר טוב", חיוך, הכרת התודה, מילה טובה, התעניינות כנה: "מה נשמע"? הן אלו שעושות את ההבדל ונותנות את הכח להמשיך הלאה ולהתמודד. ננהג בערבות הדדית, נראה את האחר, נשתף פעולה, נגלה סבלנות וסובלנות וביחד נוכל לכל אתגר ומכשול, כי אנחנו קהילת "גורדון", נבחרת מנצחת! הורים יקרים, היום ילדיכם יחזרו הביתה עם תעודת הערכה המשקפת מחצית- קצת אחרת. כחלק מתהליך הערכה, התלמידים השנה בצעו הערכה עצמית, הכוללת התייחסות להתנהגות, למאמץ ולמוטיבציה שגילו במהלך המחצית. התלמידים עשו שיח משתף ומשקף עם מחנכת הכיתה על ההערכה שבצעו. חשוב שתקדישו זמן לישיבה משותפת עם ילדכם, תבחנו את גיליון ההערכה, תקבעו יעדים למחצית השנייה של השנה, תתכננו מה עוד רצוי וכדאי לשפר, לחזק ולבסס והכי חשוב תטעו בהם את האמונה כי הם יכולים, כי הם מסוגלים, כי הם מוכשרים! 

אז…בסיומה של מחצית, רוצה להודות לנבחרת החינוכית של "גורדון" –הנבחרת על המחויבות, על המסירות, על היצירתיות והגמישות. על ההתגייסות, על המאמץ היומיומי, על שאנחנו מובילים יחד את הספינה, בימים שקטים וסוערים אל חוף מבטחים! הערכה גדולה שלוחה לכם, תלמידינו היקרים, על שאתם מביאים לנו גאווה, על היכולת שלכם להתמודד עם מציאות כה מאתגרת. לכם ההורים תודה על היחד, על התמיכה, על ההבנה, על שאתם חוברים אתנו אל מחוזות ההצלחה! בתקווה לימים של בריאות רוגע וחזרה לשגרה. 

שלכם, גלי אביר-גיל, מנהלת ביה"ס צוות בית ספר "גורדון"

כניסה למערכת